Atrakcje turystyczne

U nas nie sposób się nudzić. Jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Są ciekawe trasy spacerowe, ścieżki rowerowe, jest możliwość nauki jazdy konnej, a przede wszystkim blisko od nas na szlaki turystyczne do Doliny Kościeliskiej, Lejowej i Chochołowskiej.

DOLINA KOŚCIELISKA, to najpiękniejsza z tatrzańskich dolin z bardzo zróżnicowaną budową geologiczną. Są tu piękne wąwozy i jaskinie, wywierzyska skalne, źródełka z krystaliczną wodą, a nawet tajemniczy Smreczyński Staw nad który polecamy się wybrać. Można też wyruszyć w wyższe partie gór.

Do wejścia do Dol. Kościeliskiej z naszej Górkówki jest 3,5 km. samochodem jedzie się 8 minut,a  pieszo idzie się 40 minut.

DOLINA CHOCHOŁOWSKA to największa z dolin w polskich Tatrach, gdzie można podpatrzeć kulturowy wypas owiec, spróbować prawdziwych oscypków, bundzu i napić się zyntycy.

Do wejścia do  Dol. Chochołowskiej jest 2 km. samochodem jedzie się 6 minut, a pieszo idzie się 24 minuty.

U wejścia do doliny można wypożyczyć rower albo kijki, można pokonać trasę kolejką Rakoń, albo przejechać się konnym powozem.

W dolinie stoi góralska kapliczka p.w. Jana Chrzciciela, przed którą latem odprawiana jest msza, a w Wigilię Pasterka.

Wiosną polany w Dolinie Chochołowskiej są pokryte dywanami fioletowych krokusów, jest to niezapomniany widok – wkoło naszego domu krokusy też rosną, zawsze informujemy na Facebooku o pierwszym wysypie tych cudownych kwiatów 🙂

DOLINA LEJOWA znajduje się między Kościeliską i Chochołowską. To najmniej uczęszczane miejsce w Tatrach, dzięki temu najbardziej malownicze i z ciekawymi okazami flory i fauny.

GMINA KOŚCIELISKO-BRAMA TATR ZACHODNICH:

Również w samej wsi Kościelisko jest wiele do zobaczenia. Przez całe lato gmina tętni życiem kulturalnym. Są występy zespołów folklorystycznych, degustacje tradycyjnych dań i trunków, zawody nordic walkingu i rowerowe.

Współpracujemy z lokalnymi firmami, które organizują wyjazdy jednodniowe na spływ Dunajcem lub na Słowację,  kuligi letnie i zimowe czy naukę jazdy konnej.

Działają tu również wypożyczalnie rowerów, quadów i skuterów. Na życzenie Gości podamy namiary.

Informator dla Turysty na gminnej stronie CIT:

http://www.gminakoscielisko.pl/pl/dla-turysty

5 kilometrów od naszego domu na granicy Witowa i Chochołowa znajdują się: Chochołowskie Termy  -największy na Podhalu kompleks basenów i saunarium na najwyższym poziomie z leczniczymi borowinami z pobliskich torfowisk i leczniczą wodą termalną.

http://www.chocholowskietermy.pl/

Specjalnie dla Państwa mamy kupony dające 10% upust na bilety w Chochołowskich Termach !!!

Ciekawą atrakcją naszej okolicy jest Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej z gorącą wodą i pięknym widokiem na Giewont. Tam też można wyciągiem krzesełkowym wyjechać na Gubałówkę przejść pieszo do Kościeliska szlakiem papieskim.

Zimą w naszej gminie czynne są wyciągi narciarskie: na Polanie Biały Potok, Na Polanie Szymoszkowej i we Witowie.

Są one tak przygotowane, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

STACJA BIAŁY POTOK-3 km od Willi Polana Górkówka

CZTERY WYCIĄGI ORCZYKOWE- o łagodnym nachyleniu,niewielkim przewyższeniu, znakomite do nauki jazdy i narciarstwa dla małych dzieci, o dł .350 m

Górka do jazdy na sankach – FUN PARK do jazdy na sankach, jazda na pontonie za skuterem śnieżnym,S

Szkoła narciarska,szałas góralski, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

STACJA NARCIARSKA WITÓW SKI- 6km od Willi Polana Górkówka

Kolej krzesełkowa 4 – osobowa, nowoczesna, o dł. 1000 m,szeroka, odpowiednia trasa dla całej rodziny;

Wyciąg orczykowy,  idealny dla najmłodszych i osób początkujących

Zimowy Park Kubusia.

Szkoła nauki jazdy.

Wypożyczalnie i restauracja pod wyciągiem, darmowy parking.

STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA-6 km dojazdu od nas.

Duża Kolej: 6 osobowa z  dużą kopułą chroniącą przed deszczem i śniegiem o dł. 1342 m, nowoczesna z najpiękniejszym widokiem na Tatry;

Mała Kolej krzesełkowa o dł. 400 m, do połowy stoku, dla początkujących i dzieci.

Kids Park Szymoszkowa z taśmowym wyciągiem dla początkujących i dzieci;

Restauracje, bary, wypożyczalnie, sklepy i Szkoły  Nauki na nartach i snowboardzie, darmowy parking pod stacją.

Trasy narciarstwa biegowego również co roku są wyratrakowane i czekają na amatorów białego szaleństwa. Pod wszystkimi kompleksami są wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Polecamy wybrać się na Gubałówkę, piękną widokową trasą utwardzonymi drogami, która z naszego domu do celu doprowadzi Was w 1,5 godziny.

W okolicy znajdują się restauracje regionalne i pizzerie. Jest także możliwość zamówienia obiadu z dowozem do nas.

Serdecznie zapraszamy do naszej Willi Polana Górkówka, gdzie tradycja i nowoczesność idą w parze i skąd wyjeżdża się z dobrymi wspomnieniami i naładowanymi akumulatorami. 🙂